DESTINATION...

W minioną sobotę 4 marca 2017 w Karczewie odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO Disco Dance i Disco Freestyle. W Mistrzostwach wzięli udział tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego DESTINATION.

Krajowe Mistrzostwa Polski IDO, które w tym roku dobywały się w Karczewie, zakończyły się ogromnym sukcesem dla młodych tancerzy z UKTS Destination. Z najważniejszej imprezy w tym roku nasi zawodnicy wrócili z tytułem Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski tradycyjnie stały na wysokim poziomie, a na parkiecie rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z całego kraju. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy tancerze UKTS Destination. Najwyższe pierwsze miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Polski zdobył duet do 11 lat - Pola Kogut i Paulina Haza z grupy Destination Kids.

Oprócz tytułu Mistrza Polski nasze tancerki otrzymały nominację do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy i Świata IDO 2017.

- Dla naszych tancerek sam udział w Mistrzostwach był ogromnym wyróżnieniem i wyzwaniem, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tak wspaniałego wyniku, ponieważ ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych - dodaje Milena Kucharczyk, trener i prezes UKTS Destination.

Pozostali elbląscy tancerze także spisali się na znakomicie. Zaraz za finałem uplasował się duet Lewandowska Anna i Kasia Bujalska, Bożyczko Alicja i Karolina Rybicka oraz Wiktoria Sudomierska i Aleksandra Relidzińska. 

W kategoriach formacje disco dance:

5 miejsce zajęła formacja Destination Kids

7 miejsce zajęła formacja Destination

- Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi tancerzami. Od godzin porannych po późne godziny wieczorne zacięcie rywalizowali i walczyli o każde wejścia do finałów. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele - kończy Milena Kucharczyk, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.